Realizacja niniejszego projektu spowoduje aktywizację społeczno-zawodową 48 os. (29 K i 19 M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym min. 60% to os. bierne zawodowo (min.29 osób: 18K, 11M), min. 40% to os. bezrobotne (min. 19 os.:12K i 7M), min. 5% to os. długotrwałe (min. 3os.: 2K i 1M) i min. 10% to os. z niepełnosprawnością (min. 5 osób: 3K, 2M) zamieszkujących na obszarze podregionu przemyskiego, poprzez realizację zdiagnozowanego do specyficznych potrzeb UP kompleksowego programu aktywizacji od 01.11.2024 do 31.10.2025.
Projekt jest skierowany do osoby, która pełnia poniższe kryteria:
Uaktywnienie społeczno-zawodowe 48 os. (29 K i 19 M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym min. 60% to os bierne zawodowo (min. 29 osób: 18K, 11M), min. 40% to os. bezrobotne (min. 19 os.: 11K i 8M), min. 5% to osoby długotrwałe (min. 3os.: 2K i 1M) i min. 10% to osoby z niepełnosprawnością (min. 5 osób: 3K, 2M) zamieszkujących na obszarze podregionu przemyskiego, poprzez realizację zdiagnozowanego do specyficznych potrzeb UP kompleksowego programu aktywizacji od 01.11.2024 do 31.10.2025.
Projekt spełnia standard minimum realizacji zasady równości kobiet i mężczyzn. Zostają zapewnione miejsca uczestnictwa zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zespół projektu oraz kadra prowadząca spotkania, zajęcia dla uczestników jest zobowiązana do stosowania równościowych zasad podczas realizacji projektu – m.in. stosowanie języka wrażliwego na płeć, zobowiązania rodzinne, prywatne itp. Porady psychologiczne i zawodowe, diagnoza potrzeb nie będą miały charakteru stronniczego ani dyskryminacyjnego z uwagi na płeć psychofizyczną.
Projekt jest zgodny z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zastrzeżono miejsca w projekcie dla osób z niepełnosprawnością, minimum 5. Ponadto na etapie rekrutacji osoby z niepełnosprawnościami otrzymują dodatkowe punkty premiujące aby ułatwić dostanie się do projektu i otrzymanie fachowej pomocy w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej. Ponadto uwzględniono, że w razie potrzeby wsparcie zostanie dostosowane do potrzeb konkretnej osoby z niepełnosprawnością – odpowiadanie na potrzeby podczas rekrutacji jak spotkania rekrutacyjne w dogodnym miejscu i czasie po wcześniejszym umówieniu, dostępność architektoniczna biura, sale – w których się będą odbywały zajęcia – będą bez barier architektonicznych oraz opisane będą w sposób widoczny i prostym językiem, materiały szkoleniowe zostaną dostosowane do potrzeb konkretnej osoby z niepełnosprawnością – m.in. w razie potrzeby będzie zastosowana większa czcionka, materiały w wersji elektronicznej, zostanie zapewniony tłumacz języka migowego, itp. Informacje o projekcie są dostępne na dedykowanej stronie w Internecie (podstrona www projektu zgodna ze standardem WCAG 2.1). Zgłoszenia do projektu mogą być wysyłane mailowo na adres biura projektu, pod warunkiem późniejszego przekazania oryginałów. Zespół projektu jest dostępny dla kandydatów i uczestników pod telefonem, mailem oraz przy użyciu mediów społecznościowych fundacji. Każdy z kandydatów, szczególnie osoby z niepełnosprawnością lub czasowo ograniczone ruchowo mogą umawiać się na spotkania rekrutacyjne w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Zadania realizowane w ramach projektu tj. spotkania/ szkolenia/ zajęcia będą się odbywały na obszarze podregionu przemyskiego, możliwie najbliższym miejscu zamieszkania/przebywania uczestników, w dostępnych salach bez barier architektonicznych, projekt jak najwyższym stopniu będzie dostosowany dla osób z niepełnosprawnością.
Uczestnicy zrealizują wsparcie odpowiadające na ich potrzeby i problemy.
Uczestnicy w ramach projektu mają możliwość skorzystania z następujących form wsparcia:
Każdemu uczestnikowi zapewnione zostanie wsparcie realizowane przez fachową kadrę, indywidualną diagnozę potrzeb aktywizacji społeczno-zawodowej, odpowiednio dostosowane i wyposażone sale bez barier architektonicznych, materiały szkoleniowe i dydaktyczne, catering na zajęciach grupowych a dla uczestników/czek biorących udział w szkoleniu i stażu stypendium wraz z opłaceniem odpowiednich składek.
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są od listopada 2024 do końca lutego 2025 w biurze projektu, droga pocztową lub mailową. Dla osób z niepełnosprawnościami umożliwiamy spotkania rekrutacyjne poza biurem projektu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
W Biurze Projektu
Adres: ul. Katedralna 5/20 lok. 3, 37-700 Przemyśl
Biuro czynne w poniedziałki, czwartki i piątki od 8.00 do 12.00, we wtorki i w środy od 12.00 do 18.00
Telefonicznie: 601 538 943
Poprzez wysłanie wiadomości e-mail: akademiaintegracji@akademia-rozwoju.org
Harmonogramy w opracowywaniu