Ruszyły pierwsze warsztaty grupowe w projekcie „Akademia Sukcesu”!

Z ogromną radością informujemy, że 30 września 2024 r. w Rzeszowie rozpoczęły się pierwsze warsztaty w ramach projektu „Akademia Sukcesu”, realizowanego przez Fundację Akademia Rozwoju. To kluczowy moment w procesie wspierania pracodawców z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) oraz ich pracowników z województwa podkarpackiego
w dostosowywaniu się do dynamicznie zmieniających się warunków pracy.

Przypominamy, że celem projektu jest dostosowanie 20 pracodawców oraz 60 pracowników (w tym minimum 36 kobiet, osoby starsze, osoby w wieku 50 i więcej lat, osoby z niepełnosprawnościami, osoby doświadczające dyskryminacji w miejscu pracy oraz narażone na stereotypy związane z płcią) do zmieniających się warunków pracy. Projekt ma wspierać aktywne i zdrowe starzenie się oraz tworzenie bezpiecznego, dobrze dostosowanego środowiska pracy, wolnego od dyskryminacji i segregacji płci.

Pierwsze warsztaty grupowe, które właśnie ruszyły, obejmują cztery kluczowe moduły tematyczne, skoncentrowane na pojęciach równości płci i przeciwdziałania dyskryminacji:

1. „Pracuję. Nie dyskryminuję” – zwiększanie świadomości pracowników na temat walki
z dyskryminacją w miejscu pracy.

2. „Różność = Równość” – promowanie równości płci w organizacjach, z naciskiem na tworzenie zróżnicowanego i inkluzywnego środowiska pracy.

3. „Mówię NIE dla MolestowaNIE!” – przeciwdziałanie molestowaniu oraz kształtowanie kultury pracy wolnej od niewłaściwych zachowań.

4.  „Lider = KOBIETA” – wsparcie i motywacja dla kobiet do awansu na stanowiska decyzyjne.

Te warsztaty to dopiero początek intensywnego programu, który ma na celu rozwinięcie kompetencji uczestników w zakresie zarządzania wiekiem, równouprawnienia oraz przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji w miejscu pracy.

Okres realizacji projektu:

Projekt „Akademia Sukcesu” będzie realizowany od kwietnia 2024 r. do lipca 2025 r. Przez ten czas uczestnicy wezmą udział w różnych formach wsparcia, które pomogą im lepiej dostosować się do nowoczesnych standardów w miejscu pracy.

 Jak dołączyć?

Jeżeli jesteś pracodawcą z sektora MMŚP lub pracownikiem z województwa podkarpackiego i chcesz dołączyć do projektu, zapraszamy do kontaktu! 

Serdecznie dziękujemy naszym pierwszym uczestnikom za zaangażowanie i czekamy na kolejnych chętnych do udziału w naszym projekcie!

Liczba miejsc ograniczona. 

Projekt „Szansa dla biernych zawodowo kobiet” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE